Surfing – dążenia naszej surf szkoły

Hej, jestem Christophe, jestem założycielem szkoły surfingu.
„OTRO MODO” jest hiszpański i oznacza „inny sposób”. OTRO MODO to nas, to jest nasz sposób na życie. OTRO MODO jest więcej niż imię to nasza filozofia!

Nie jesteśmy komercyjnym biurem podróży. Jesteśmy ludźmi podążającymi za głosem serca i za swoją pasją, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Chcemy abyście, niezależnie od wieku, doświadczenia i umiejętności, mogli czerpać radość z surfingu i nauczyli się tak wiele, jak to tylko możliwe, przy zachowaniu maksimum uwagi i bezpieczeństwa!

Zapytacie jak osiągamy te cele?

Nasze lekcje surfingu są poparte wieloletnim doświadczeniem, opierają się na najnowszych metodach nauki, stosowanych przez „the British Surfing Association“ (BSA). Nasze kursy, zostały zaprojektowane przez absolwentów uczelni sportowych.Zaś my sami nieustannie czuwamy nad jakością naszych lekcji by czynić je coraz lepszymi.

Każdego dnia wybieramy spot odpowiedni dla Waszych umiejętności. Tylko fale dostosowane wielkością do Twoich umiejetności oraz optymalne warunki wietrzne, mogą sprawić, że będziesz robić ogromne postępy w nauce surfingu.

Mamy ogromny wybór najnowszego sprzętu surfingowego (pianki Billabong, deski NSP oraz Surftech itd.), co pozwala nam na dobranie najodpowiedniejszego sprzętu każdemu surferowi, zależnie od jego doświadczenia i umiejętności.

Wszyscy nasi instruktorzy posiadają certyfikaty British Surfing Association (BSA). Są także wykwalifikowanymi ratownikami z certyfikatami Surf Life Saving Association (SLSA). Ponadto każdy z nich posiada conajmniej 2-letnie doświadczenie w nauce surfingu.

Nasi instruktorzy są bardzo oddani swojej pracy i doskonale potrafią zmotywować kursantów. Dla nich surfing jest czymś więcej niż tylko sportem, jest sensem życia! Znaczy to więcej niż ujeżdżanie fali, to przyjemność z odkrywania nowych spotów, znanym tylko lokalnym surferom sekretnych plaż. To ciągła przygoda, poznawanie ciekawych ludzi i zawieranie międzynarodowych przyjaźni. Chcemy byś mógł poznać to wszystko i został częścią naszej surferskiej „rodziny“!

Jakie są nasze mocne strony?
Poza kursem dla początkujących, nasza surf-szkoła specjalizuje się w prowadzeniu lekcji także dla średniozaawansowanych i zaawansowanych kursantów oraz „surf guide’ingu“. Lekcje dla zaawansowanych są tym, co wyróżnia naszą ofertę spośród kilkunastu innych na wyspie.

Chcesz wstać na desce ale nigdy wcześniej nie surfowałeś?
Nasze kursy bazują na starannie dobranych krokach nauki, które następując po sobie w konkretnej kolejności, pozwalają w bezpieczny i szybki sposób robić postępy w nauce surfingu. Kładziemy nacisk na tworzenie jak najmniejszych grup kusantów, by stosunek ilościowy między uczniami a instruktorem wynosił 6:1, a maksymalnie 7:1. Jest to dla nas tak ważne, ponieważ tylko w małych grupach nasi instruktorzy są w stanie zadbać o bezpieczeństwo i indywidualnie podejść do każdego z kursantów!

Mieliście już kilka lekcji surfingu i złapaliście swoje pierwsze spienione fale ale chcecie więcej?
Już surfujecie po zielonych falach ale nie potraficie zakręcać?
Macie tylko tydzień urlopu, chcecie surfować tak dużo jak to tylko możliwe, ale nie wiecie gdzie się udać?

W takim razie polecamy Wam nasze kursy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych surferów. Są one prowadzone przez instruktorów wykwalifikowanych do tego rodzaju kursów (min. poziom 2 BSA). Dodatkowo mają conajmniej 3-letnie doświadczenie w nauce zaawansowanych surferów.

Dokształcą Was w teorii i praktyce – pokażą jak zająć pozycję na line-up’ie i nauczą pierwszych cutback’ów.

Spytacie czy to wszystko?
Nie!
Oferujemy Wam jeszcze videocoaching. Prawie każda surf szkoła ma to w swojej ofercie, jednak żadko kiedy naprawdę realizują tego typu nagrania. Nasze lekcje surfingu zawierają, w zależności od wybranej przez Was opcji, przynajmniej jedną filmowaną lekcję. Czy jesteś zupełnie początkującym, czy zaawansowanym surferem, z korektą ruchu przy zwolnionym obrazie bęziesz robić ogromne postępy w znacznie krótszym czasie.

Nasze kursy zawierają również ciekawe, techniczne lekcje teorii. Od obserwacji prądów i nauki ich pokonywania, przez pływy oceanu, wiatry, powstawanie fal i techniki surfingu, aż po design desek surfingowych i historię surfingu. Nieustannie kontrolujemy jakość naszych lekcji, m.in. za pomocą anonimowych ankiet. Oczekujemy Waszych opinii po odbytej lekcji, abyśmy mogli wciąż ulepszać naszą ofertę i byście Wy mogli czerpać największą przyjemność ze swoich wakacji.

Nowość: Radio kask coachingu! Radio kask coachingu można nasz przewodnik surfowania podczas surfowania na fali, powiedzieć, kiedy trzeba zrobić ten krok. Tak to jest łatwe do skorygowania ruchy na zakrętach i trudnych manewrów do nauki!

Wszystkie nasze kursy zawierają: wyposażenie (pianki Billabong, deski NSP i Surftech itd.), instruktaż teoretyczny i praktyczny, videocoaching, transfery na najlepsze spoty, transfery do Waszego miejsca zamieszkania oraz ubezpieczenie.